FIXTURES
Group A
July 26, 5.00pm BST; Old Trafford: United Arab Emirates v Uruguay
July 26, 7.45pm BST; Old Trafford: Great Britain v Senegal
July 29, 5.00pm BST; Wembley: Senegal v Uruguay
July 29: 7.45pm BST; Wembley: Great Britain v United Arab Emirates
August 1, 7.45pm BST; Ricoh Arena: Senegal v United Arab Emirates
August 1, 7.45pm BST; Millennium Stadium: Great Britain v Uruguay
Group B
July 26, 2.30pm BST; St James' Park: Mexico v South Korea
July 26, 5.15pm BST; St James' Park: Gabon v Swizterland
July 29: 2.30pm BST; Ricoh Arena: Mexico v Gabon
July 29, 5.15pm BST; Ricoh Arena: South Korea v Swizterland
August 1, 5.00pm BST; Millennium Stadium: Mexico v Swizterland
August 1, 7.45pm BST; Wembley Stadium: South Korea v Gabon
Group C
July 26, 7.45pm BST; Millennium Stadium: Brazil v Egypt
July 26, 7.45pm BST; Ricoh Arena: Belarus v New Zealand
July 29: 12.00pm BST; Old Trafford: Brazil v Belarus
July 29, 2.45pm BST; Old Trafford: Egypt v New Zealand
August 1, 2.30pm BST; St James' Park: Brazil v New Zealand
August 1, 2.30pm BST; Hampden Park: Egypt v Belarus
Group D
July 26, 12.00pm BST; Hampden Park: Spain v Japan
July 26, 2.45pm BST; Hampden Park: Honduras v Morocco
July 29: 5.00pm BST; St James' Park: Spain v Honduras
July 29, 7.45pm BST; St James' Park: Japan v Morocco
August 1, 5.00pm BST; Old Trafford: Spain v Morocco
August 1, 5.00pm BST; Ricoh Arena: Japan v Honduras
Top two teams go through to the quarter-finals
QUARTER-FINALS
August 4, 12.00pm BST; Old Trafford: Winner of D v Runner-up of C
August 4, 2.30pm BST; Wembley Stadium: Winner of B v Runner-up of A
August 4, 5.00pm BST; St James' Park: Winner of C v Runner-up D
August 4, 7.30pm BST; Millennium Stadium: Winner of A v Runner-up of B
SEMI-FINALS
August 7, 5.00pm BST; Wembley Stadium: Winner of QF 1 v Winner of QF 2
August 7, 7.45pm BST; Old Trafford: Winner of QF 3 v Winner of QF 4
BRONZE MEDAL MATCH
August 10, 7.45pm BST; Millennium Stadium
GOLD MEDAL MATCH
August 11, 3.00pm BST; Wembley Stadium
GROUP A
GREAT BRITAIN
SENEGAL
UNITED ARAB EMIRATES
URUGUAY
GROUP B
MEXICO
SOUTH KOREA
GABON
SWITZERLAND
GROUP C
BRAZIL
EGYPT
BELARUS
NEW ZEALAND
GROUP D
SPAIN
JAPAN
HONDURAS
MOROCCO